Při přelepování kartonů páskami je nejvhodnější pokojová teplota. Některé pásky nejsou přizpůsobeny na nízké teploty, což by mohlo způsobit tvrdnutí lepidla. Vyvarujte se vlhkým a „studeným“ kartonům.

Solventní pásky

jsou ideální a vysoce účinné za zhoršených podmínek (např. chlad, vlhko, mastnota). Naopak jsou nevhodné pro dlouhodobé použití při vyšších teplotách skladovaného zboží - lepidlo po aplikaci hůře odolává expozici UV záření.

Akrylátové pásky

s akrylátovou disperzí jsou odolné proti světlu a stárnutí, hodící se pro použití při vyšších teplotách, mají dlouhodobou trvanlivost. Lepidlo nikdy „nevytéká“ mimo pásku - hodnotíme ho jako nejvíce „čisté“ a vhodné pro dlouhodobé použití i při vyšších teplotách skladovaného zboží.

Hot melt

opět lepidlo, které je vhodné pro použití i v chladu. Lepidlo po aplikaci hůře odolává expozici UV záření (dlouhodobý pobyt na slunci). Vhodný pro lepení v horších podmínkách (např. zvýšená prašnost). Lepicí páska BOPP-hotmelt je výborně použitelná i při strojním balení.

Silent

vhodné do provozu s nároky na tichý provoz. Tyto pásky bývají také někdy označovány jako low-noise. Alternativou může být pro Vás odvíječ lepicí pásky, který tuto funkci také splňuje.

Lepidla do mrazu

jsou speciálně vyvinutá lepidla, která i při nízkých teplotách splňují svou funkci. Využití najdou nejen v chladných měsících, ale také v chladírnách, mrazírnách a ostatních provozovnách s nízkou teplotou.

 

 

 PŘEDCHOZÍ ČLÁNEK                                                                                                                                                                                                                         NÁSLEDUJÍCÍ ČLÁNEK